Analog Kameralar (HD)

CCTV kablosu kullanarak analog video sinyalleri ile görüntü sağlayan güvenlik kameralarının genel adına Analog Kameralar denir.
                               

Analog High Defination (AHD) teknolojisi herhangi bire kayıp ve gecikme yaşamadankoaksiyel kablo üzerinden 500 metreye kadar, 720p/1080p görüntü aktarımı yapabilen görüntüleme Teknolojisidir.

 

AHD Sistemlerin Çalışması

AHD görüntüleme Sistemleri Basitçe Görüntüleme sensörü üzerine düşen görüntüyü Görüntü Sinyal İşlemcisi tarafından (ISP) Dijital bir dataya dönüştürerek Görüntü aktarıcılar(AHD Tx) tarafından Dijital Görüntü kaydediciler üzerinde bulunan Sinyal Alıcılar’a(AHD Rx) aktarılması SoC işlemcilerle sinyalin Çözümlenmesi mantığıtla çalışmaktadır.

AHD Sistemlerin Avantajları

Analog High Defination (AHD) Teknolojisi  2011  yılında, Koaksiyel kablolama kullanılan  Analog CCTV sistemlerinde gelinen, son nokta olarak görülen 960H çözünürlüğünü 2014 yılının sonlarına doğru 720p  üstüne çıkararak sona gelindiği düşünülen analog CCTV sistemleri teknolojisinin çıtasını IP CCTV sistemlerine yakın bir seviyeye çıkarmıştır.

IP Kameralar

IP Kamera, üzerinde bulunan sensörler sayesinde görüntüyü yakalayıp bu görüntüleri dijital veriye çevirdikten sonra ağ (network) yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcılara ileten görüntüleme sistemidir.
                                 

IP kameraların genel özellikleri;

  • Çalışması için kart, kayıt cihazı vb. çeşitli aparatlara gerek duymayan ileri kamera teknolojisidir.
  • İnternet ve network üzerinden erişim sağlanabilir.
  • IP kameralar, kullanım türlerine göre kablolu ip kamera ve kablosuz ip kamera olarak ayrılmaktadır.
  • IP kameralar üzerinden gelen görüntü ve ses anlık olarak masaüstü / dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihazlardan izlenebilmektedir.
  • IP kameralar, programlanabilir bir yapıya sahip olduklarından görüntü depolama, hareket algılama, alarm yönetimi (hırsız, yangın vb.) gibi fonksiyonlara sahiptir.

IP kameraların çalışma sistemi, temel olarak yakaladığı görüntüyü kullanıcıya anlık olarak iletmektir. Bu iletimde öncelikle ip kameranın lens ve sensörlerinde oluşan görüntü elektrik sinyaline çevrilir. Bu elektrik sinyali, ip kameranın içinde dahili olarak bulunan işlemciye iletilir. İşlemci analog olan bu elektrik sinyalini dijital sinyale dönüştürür. Dijital sinyal, kayıt altına alınabileceği gibi kameraya dahili veya harici olarak bağlı network, ftp server, web server, smtp client üzerinden yayınlanması da mümkündür.

IP kameraların analog kameralardan farkı en başta görüntüyü işleme biçimidir. IP kameralar yakaladıkları görüntüyü sayısal veriye çevirdikten sonra çeşitli yöntemlerle erişim sağlanabilirken, analog kameralar yakaladıkları görüntüyü DVR adı verilen kayıt cihazlara aktarır. Farklı cihazlardan erişim sağlanması, programlanabilmesi, yüksek görüntü kalitesi sağlaması, çalışırken bilgisayara ihtiyaç duymaması gibi özellikler ip kameraların avantajları arasında sayılabilir.

Bu özellikleri yanı sıra, kurumların işletme ve bakım maliyetlerinin düşük olması, basit bir ara yüze sahip olması, genişlemeye ve programlamaya uygun bir yapısı olması nedeniyle ip kameralar günümüzde daha çok tercih edilmektedir.

 

                                             

LÜTFEN FİYAT İSTEYİNİZ

 

ETİKET:karel servis,karel bayi,karel telefon santrali,karel telefon santral fiyatları,karel telefon santral fiyatı,karel ıp santral,karel ıp santral fiyatı,karel ıp santral fiyatları,karel santral satış,karel santral montaj,karel,arnavutköy karel servis,hadımköy karel servis,büyükçekmece karel servis,beylikdüzü karel servis,kumburgaz karel servis,çatalca karel servis,silivri karel servis,avcılar karel servis,florya karel servis,bakırköy karel servis,ataköy karel servis,zeytinburnu karel servis,merter karel servis,topkapı karel servis,aksaray karel servis,şişhane karel servis,taksim karel servis,osmanbey karel servis,harbiye karel servis,şişli karel servis,mecidiyeköy karel servis,levent karel servis,maslak karel servis,ayazaga karel servis,sarıyer karel servis,göktürk karel servis,kemerburgaz karel servis,ikitelli karel servis,eyüp karel servis,gaziosmanpaşa karel servis,sultançiftliği karel servis,habibler karel servis,beşyüzevler karel servis,bolluca karel servis,taşoluk karel servis,imrahor karel servis,bogazköy karel servis,kıraç karel servis,haramidere karel servis,haraçcı karerl servis,istoç karel servis,tekstilkent karel servis,giyimkent karel servis,esenler karel servis,seyrantepe karel servis,ortaköy karel servis,bebek karel servis,yeşilköy karel servis,istinye karel servis,beşiktaş karel servis,adalar karel servis,bostancı karel servis,kadıköy karel servis,maltepe karel servis,küçükyalı karel servis,cevizli karel servis,kartal karel servis,içerenköy karel servis,üsküdar karel servis,gebze karel servis,ümraniye karel servis,dudullu karel servis,beyazıt karel servis,sirkeci karel servis,sultanahmet karel servis,istanbul karel servis,karel servis,karel bayi,karel yetkili servis,karel yetkili bayi,karel santral,karel ıp santral,ıp santral,telefon santrali,ıp telefon santrali,karel servis hadımköy,karel servis taşoluk,karel servis imrahor,karel servis,bolluca,karelservis kıraç,karel servis merter,karel servis,esenyurt,karel servis istoç,karel servis ikitelli,karel servis,maslak,karel servis ayazağa,karel servis şişli,karel servis göktürk,karel servis büyükçekmece,karel servis kumburgaz,karel servis,silivri,karel servis çatalca,karel servis bakırköy,karel servis beylikdüzü,karel servis güneşli,karel servis sultançiftliği,karel servis habibler,karel servis,tayakadın,karelservis,karelsantralfiyatı,karelsantralfiyatları,karel servis hadımköy,karel santral fiyatı,karel santral fiyatları,karel santral fiyatı,karel santral servis,karel santral servisi,karel santral servisleri,